Pedicure pielęgnacyjny

 

To zabieg przeznaczony dla osób, które chcą zadbać o zdrowie i estetyczny wygląd swoich stóp.

Regularne korzystanie z zabiegu jest nie tylko profilaktyką, która chroni przed powstawaniem różnego rodzaju problemów. Wizyta u podologa pozwala poczuć się komfortowo ze swoimi stopami oraz zapewnia ich odpowiednią pielęgnację.

Każdy pedicure poprzedzony jest konsultacją i rozmową z klientem.

Zabieg polega na skróceniu i opracowaniu zdrowych paznokci i skórek oraz usunięciu fizjologicznych zrogowaceń i wygładzeniu podeszwy stóp. Na koniec zostaje zaaplikowany odpowiedni preparat pielęgnacyjny.

Czas trwania zabiegu to około 1 godzina.

 

Pedicure leczniczy

 

To zabieg przeznaczony dla osób, które zauważyły, że w obrębie skóry ich stóp czy też paznokci pojawiły się jakieś niepokojące objawy. Należą do nich m.in.: odciski, modzele, pękające pięty, brodawki wirusowe, zmiany na płytce paznokciowej (zmiana zabarwienia, grubości itp.).

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której zostaje zdiagnozowany problem oraz zaproponowana odpowiednia terapia.

Regularne wizyty prowadzą do znacznego złagodzenia dolegliwości bądź całkowitego wyeliminowania problemu.

Zabieg polega na skróceniu i oczyszczeniu paznokci (również zmienionych chorobowo), opracowaniu podeszwy stóp oraz usunięciu zmian patologicznych. 

Podczas wizyty udzielam informacji na temat odpowiedniej pielęgnacji stóp i doboru obuwia.

Czas trwania zabiegu to około 1,5-2 godzin i jest on uzależniony od rodzaju oraz głębokości zmian.

 

Odcisk

 

Powstaje w wyniku nadmiernego rogowacenia naskórka – w odpowiedzi na ucisk.

Objawy, które towarzyszą obecności odcisku to m.in.: twarda narośl, ból przy chodzeniu lub przy bezpośrednim ucisku na odcisk, czasem zaczerwienienie wokół zmiany, poczucie dyskomfortu w butach.

Zabieg polega na mechanicznym usunięciu odcisku za pomocą specjalistycznych narzędzi i frezów.

W wielu przypadkach zabieg powinien być powtarzany systematycznie co około 4-6 tygodni.

Czas trwania to 30 min-1h w zależności od wielkości i głębokości zmiany.

 

Modzel

 

Jest ogniskiem miejscowego, nadmiernego rogowacenia skóry. Powstaje zazwyczaj na podeszwach stóp – pod głowami kości śródstopia lub na piętach.

Do przyczyn powstawania modzeli zaliczyć można m.in.: noszenie źle dopasowanego obuwia, deformacje w obrębie kości stopy, otyłość.

Zabieg polega na mechanicznym usunięciu zmian za pomocą specjalistycznych narzędzi i frezów.

Czas trwania to 30min-1h w zależności od rozległości zmian.

 

Pękające pięty

 

To bolesna dolegliwość charakteryzująca się nadmiernym rogowaceniem skóry w okolicy pięt. W konsekwencji skóra staje się twarda, traci elastyczność i łatwo pojawią się na niej pęknięcia, a nawet rozpadliny. Mogą one zostać skolonizowane przez drobnoustroje i stać się źródłem zakażenia.

Zabieg polega na mechanicznym opracowaniu pięt i rozpadlin za pomocą specjalistycznych narzędzi i frezów. Jeżeli zachodzi taka potrzeba – zostaje również założony opatrunek z odpowiednim preparatem.

W przypadku problemu pękających pięt, ważną rolę odgrywają systematyczne wizyty w gabinecie podologicznym.

Zabieg trwa 30min.-1h w zależności od rozległości zmian.

 

Brodawki wirusowe

 

To zmiany skórne wywoływane przez zakażenie wirusem HPV (Human Papilloma Virus). Wirus ten występuje w około 100 odmianach. Można się nim zarazić poprzez bezpośredni kontakt z osobą zakażoną lub w miejscach publicznych np. sauna, basen, przebieralnia, prysznic. Podatność na zakażenie wzrasta u osób z obniżoną odpornością organizmu.

Terapia brodawek wirusowych w gabinecie wymaga najczęściej od kilku do kilkunastu wizyt. Dobierana jest indywidualnie do każdego klienta. Polega na oczyszczaniu mechanicznym zmiany oraz stosowaniu odpowiednich preparatów.

W powodzeniu terapii istotnym czynnikiem jest systematyczność wizyt i współpraca pacjenta.

 

Wrastający paznokieć

 

Gdy płytka paznokciowa wbija się w otaczające ją tkanki miękkie, powodując ból a niekiedy stan zapalny – mamy do czynienia z wrastającym paznokciem.

Do przyczyn wrastania i wkręcania się paznokci można zaliczyć: uwarunkowania genetyczne, nieprawidłowe obcinanie paznokci, deformacje stóp oraz noszenie nieprawidłowego obuwia.

Wrastające oraz wkręcające się paznokcie można korygować za pomocą klamer ortonyksyjnych. Jest to metoda polegająca na aplikacji specjalnego drutu, którego zadaniem jest wyprostowanie paznokcia i przywrócenie go na prawidłowy tor wzrostu.

Noszenie klamry jest dla klienta praktycznie niewyczuwalne i nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.

Terapia trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu miesięcy i wymaga regularnych wizyt w gabinecie (co ok. 6 tygodni).

Czas trwania pojedynczego zabiegu uzależniony jest od stanu paznokcia.

Zabiegi

designed by ppartmedia

contact: ppiekarski@graphic-designer.com

GABINET PODOLOGICZNY DBAM O STOPY

ul. Wodna 13

83-400 Kościerzyna

t: 730 577 477

e: dbamostopy.gabinet@gmail.com

Podologia, pedicure, stopa cukrzycowa, grzybica stóp, grzybica paznokci, wrastający paznokieć, odciski na stopach, modzele, brodawki wirusowe, kurzajki, podolog kościerzyna

Podologia, pedicure, stopa cukrzycowa, grzybica stóp, grzybica paznokci, wrastający paznokieć, odciski na stopach, modzele, brodawki wirusowe, kurzajki, podolog kościerzyna

Podologia, pedicure, stopa cukrzycowa, grzybica stóp, grzybica paznokci, wrastający paznokieć, odciski na stopach, modzele, brodawki wirusowe, kurzajki, podolog kościerzyna